Eritilmek mi Yoksa Gömülmek mi?


Eritilmek mi Yoksa Gömülmek mi?Dünyada mumyalama, gömülme, yakılma ve Kızılderili geleneğinde doğada kurda kuşa yem olarak bırakılmadan sonra yeni bir cenaze seçeneği insanlara sunulmaya çalışılıyor: ölünün eritilmesi.

Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, ABD’de 16 yıl önce hayvan leşlerini yoketmek için kullanılan bu yöntemde, paslanmaz çelik silindir içinde cesedi imha etmek için 6.5 santimetrekareye yaklaşık 30 kilogram basınç veriliyor ve 300 derece sıcaklık kullanılıyor. Bir tür “düdüklü tencereye” benzetilen bu silindirdeki cesetten geriye kalan kahverengimsi ve şurup kıvamındaki sıvı, uygun ya da istenilen bir yere boşaltılıyor.

ABD ya da dünyada hiçbir cenazeevi bu yöntemi kullanmıyor. Bu yöntem, yalnızca 2 Amerikan tıp merkezinde araştırmalar için bağışlanan kadavralarda kullanılıyor.

Cenaze sanayiinde çalışanların kimileri, bu yöntemin çevresel yararları açısından bir gün gömülme ve yakılmaya rakip olabileceğini düşünüyor.

Kaynak:milliyet.com.tr

Not: Mantıklı gelsede hiçbir insanın bunu kendi yakınına yaptırabileceğini zannetmem . Çünkü bu o’na büyük saygısızlık olurdu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: