Zihninizle Bilgisayarı Kontrol Edin..


Ruslar’ın son buluşu tamamen beyin dalgaları ile kontrol edilebilen bir bilgisayar.

Rus bilim adamları şu sıralar, bir zihinsel kontrol mekanizması üzerinde çalışıyor. Bu yeni teknoloji sayesinde insanlar bilgisayarlarıyla düşünce gücü yoluyla bağlantı kurabilecekler. Projeye şimdiye kadar toplam 750.000 dolar yatırıldı. Çalışmaların gerçek sonucu 18 ay sonra ortaya çıkacak.

Proje, Rostov’daki mühendisler tarafından oluşan bir takımla St.Petersburg’dan yönetiliyor ve projenin özellikle özürlü insanlar açısından çok önemli bir buluş olacağı konuşuluyor.

Projeyle ilgili taslaklar bugünlerde kendini gösterdi. İnsanlar beynin alfa dalgaları aracılığıyla, bilgisayarın üzerindeki özel sinyal sensörleriyle bağlantıya geçecek. Zihinsel başlık olarak adlandırabileceğimiz bu yeni cihaz oldukça hassas elektrodlarla ve geliştirilmiş bir yazılımla çalışacak.

Bilim adamları, bu cihazla bilgisayar üzerindeki mouse imgesini hareket ettirilebileceğini, eposta alışverişi yapılabileceğini verdikleri bilgilere ekledi.

Zihinsel başlığın oyun sektöründe büyük bir devrim yaratabileceğinden de bilim adamları çok umutlu. Bakalım gün gelir de belki GTA’yı bu zihinsel başlıkla oynarız.

Kaynak:www.pcworld.com.tr

Not:Teknoloji gerçekten çok hızlı gelişiyor ve geliştikçe de Bizim ona ihtiyacımız iki kat artıyor.Bu iyiyemi yoksa kötüye doğrumu gidiyor bilinmez ama şu gerçek ki: Tüm bağımlılıklar dozu arttırılmadıkça ve abartılmadıkça iyidir.

Yoksa…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: